سازه های مختلف کناف

سوالات مطرح:

1-کدام یک از محصولات کناف، بیشترین کاربرد را در ساختمان دارند؟

2-طرح های کناف، در قسمت های مختلف، چه ویژگی هایی را دارا هستند؟

این روز ها، در صنعت ساختمان سازی و یا ساختمان های در حال نوسازی، یک سری کلمات را خیلی می شنویم. مثل دیوار های جداکننده، سقف کاذب، دیوار های پوششی و ... که اصطلاحا به نام کناف آنها را می شناسیم. اما باید بدانید که کناف، نام یکی از برند های آلمانی مطرح می باشد که همه محصولات طرح کناف را تولید می کند. این برند، به عنوان بزرگترین تولیدی سازه های خشک در ایران مطرح شده است.

 

برای درک بهتر بزرگی این شرکت برای شما، باید بگوییم که کناف دارای 150 شعبه در 37 کشور جهان بوده و بیشترین تولید و عرضه سازه های خشک را دارا می باشد.

حال به سراغ پیدا کردن جوابی برای سوال اول خود می رویم:

1-کدام یک از محصولات کناف، بیشترین کاربرد را در ساختمان دارند؟

الف) سقف های کاذب کناف: این سقف ها به صورت دو مدل در بازار موجودند. یکپارچه و مشبک. از مزایای این سقف ها نیز، همانطور که در بخش مزایای کناف اشاره کردیم، می توان به دسترسی راحت تر به تاسیسات و نیز انعطاف معماری بالای آنها اشاره کرد.

ب) دیوار جداکننده یا همان دیوار پارتیشن: این دیوار ها به منظور جداسازی فضاهای داخلی واحد ها استفاده شده و عملکرد عایقی حرارتی و صوتی دارند.

ج) دیوار پوششی: این دیوار ها را برای نازک کاری یا نوسازی ساختمانها و یا بهتر کردن مقاومت دیوار ها به صوت و حرارت استفاده می کنند. همچنین می توان آنها را به عنوان راه حلی مناسب برای مشکلات اجرایی دیوار های زیرین دید.

 

2-طرح های کناف، در قسمت های مختلف، چه ویژگی هایی را دارا هستند؟

بخش های زیادی از ساختمان را در دکوراسیون داخلی به کمک کناف، تغییر می دهند. اما مهم ترین آنها عبارتند از: دیوار اتاق خواب، سقف حال پذیرایی، سقف اتاق خواب و یا سقف آشپزخانه. همچنین در طراحی های غیرکلاسیک، برای دیواری که تلویزیون روی آن قرار می گیرد و همچنین دیوار اپن نیز طرح هایی در نظر گرفته می شود. در ادامه به روش انتخاب محصولات مختلف کناف و جزئیات آن در قسمت های مختلف اشاره می کنیم.

طراحی سقف کاذب کناف:

می دانیم که سقف خانه، مهم ترین نقش را در ظاهر آن ایفا می کند و چیدمان خانه ها نیز، با طرح سقف تنظیم می شوند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، از مزایای سقف های کناف، می توان به دسترسی آسان به تاسیسات و انعطاف پذیری بالای آن که باعث پیاده کردن نقشه های مختلف روی آن می شود، اشاره کرد. همچنین وزن و ارتفاع این سقف ها از گچ کمتر می باشد. از این سقف ها می توان هم در طراحی کلاسیک و هم در طراحی مدرن استفاده کرد.

استفاده از کناف در حال پذیرایی:

پیش از این، برای تزئینات سقف، از گچ بری استفاده می شد. اما امروزه، این گچ بری ها جای خود را به سیستم کناف داده اند. معمولا این سازه هایی که در سقف پذیرایی اجرا می شوند، جنبه زیباسازی و تغییر دکوراسیون داشته که این روز ها، رنگ ها و طرح های مختلف آنها در بازار موجود می باشد.

شاید بیشتر عزیزانی که در حال خواندن این مقاله هستند، این نکته را به یاد داشته باشند. اما یادآوری دوباره آن، خالی از لطف نیست:

در طراحی مدرن، بیشتر از اعضای لبه دار و گوشه دار مانند مستطیل استفاده می شود. این در حالی است که در طراحی های کلاسیک، اغلب از اعضای منحنی شکل و نرم مانند دایره استفاده می شود. پیشنهاد ما این است که برای نورپردازی مناسب در طراحی مدرن، از چراغ های ال ای دی توکار و در طراحی کلاسیک از لوستر های کریستالی کمک بگیرید.

 

طراحی کناف اتاق خواب:

در اتاق خواب نیز همانند حال پذیرایی، بیشترین نگاه ها روی اجرای سقف کناف برای آن است. هم میتوان طراحی مدرن و هم کلاسیک برای سقف اتاق خواب در نظر گرفت (نورپردازی هم متناسب با نوع طراحی). نکته قابل توجه این است که اگر سقف را بصورت کلاسیک و گرد اجرا کردیم، بهتر است تخت خواب و چیدمان هم به همان صورت انتخاب کنیم. همچنین اگر بصورت مدرن و مستطیلی اجرا کردیم، تخت خواب و چیدمان هم به همان صورت باشد. این هماهنگی، باعث رعایت تعادل و زیباتر شدن طراحیمان می شود.

 

پس در این مقاله، با سازه های مختلف کناف، تا حدی آشنا شدیم. برای گرفتن اطلاعات بیشتر، می توانید به قسمت تماس با ما رفته و با شرکت بزرگ اتحاد عمران ماد تماس حاصل فرمایید.

همچنین می توانید به تیم اتحاد عمران اعتماد کنید و پروژه کناف خود را به ما بسپارید.

 

بیشتر بخوانید:

کناف چیست؟

مزایای کناف

مقایسه دیوار کناف و دیوار سفالی

مقاومت کناف در برابر زلزله

اجرای سقف کناف و دیوار کناف

سقف کاذب مشبک کناف

اجزای تشکیل دهنده سقف مشبک کناف

 

 


تعداد بازدید: 1848 نفر