سقف کاذب مشبک کناف

سقف کاذب مشبک کناف

این سقف ها، عبارتند از سازه های (T شکل) و تایل های سقفی. شبکه ها، به کمک یک سری آویز که می توان آنها را هم تنظیم کرد، به سقف متصل می شوند. سپس تایل های مذکور، به صورت وزنی، درون این شبکه ها قرار می گیرند. همانطور که می دانید، بین سقف اصلی و سقف های مشبک کناف، فضای خالی وجود دارد. از همین فضای خالی، می توان برای جا دادن عایق های صوتی استفاده کرد. برای همین، سقف های مشبک کناف، جذب کننده صوت قوی هستند. مزایای این نوع سقف ها، باعث شده که در سازه های تجاری، اداری، درمانی و آموزشی بسیار مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین این نوع سقف ها را می توان در ترکیب با سیستم کناف یکپارچه نیز اجرا نمود.

 

مزایای سقف کاذب مشبک کناف

در  مورد مزایای کناف، در مقالات دیگر سایت به طور مفصل توضیح داده ایم. اما در اینجا هم به صورت جزئی تر به مسئله می پردازیم.

از مزایای این نوع سقف، می توان به نصب سریع و آسان، حذف عملیات رنگ آمیزی، دسترسی آسان به فضای تاسیساتی، تعمیر و نگهداری آسان و تنظیم شرایط آکوستیکی فضا اشاره کرد که در ادامه به توضیح این چهار مزیت می پردازیم.

1-نصب سریع و آسان: زیر سازی این نوع سقف ها خیلی سریع و راحت بوده و تایل ها را چون به صورت وزنی قرار می دهیم، نیازی به پیچ و ... ندارد. همچنین چون به درزگیری و رنگ آمیزی نیاز ندارد، سرعت اجرای آن بالا رفته و باعث می شود در کمترین زمان ممکن با کمترین نیروی انسانی، کار جمع شده و در زمان بازگشت سرمایه تاثیر مثبتی خواهد داشت.

2-حذف عملیات رنگ آمیزی: اگر از تایل های رنگ شده و یا روکش دار استفاده کنیم، نیازی به رنگ آمیزی نخواهیم داشت و باز هم در سرعت اجرا موثر خواهد بود.

3- دسترسی آسان به فضای تاسیساتی: می دانید که در این مدل سقف کاذب، تایل ها فقط به واسطه وزن خود روی شبکه ها قرار گرفته اند و به راحتی می توان آن ها را جا به جا کرده و به تاسیسات زیر آنها دسترسی داشت. در نتیجه تعمیر و نگهداری از تاسیسات در این حالت بسیار راحت بوده و باعث بالا رفتن عمر تاسیسات می شود.

4-تنظیم شرایط آکوستیکی فضا: همانطور که قبل تر نیز اشاره کردیم، یکی از مزایای سقف های مشبک کناف استفاده راحت از عایق های صوتی می باشد. همچنین می توان از تایل های آکوستیک (جاذب صوت) استفاده کرد.

بنابراین، در این مقاله کوتاه، تا حدودی با سقف های مشبک کناف و مزایای آن آشنا شدیم. اگر این مقاله، نظر شما را جلب کرده و قصد دارید تا برای سفارش این مدل سقف و اجرای آن اقدام کنید، می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و کار خودتان را راحت کنید.

بیشتر بخوانید:

کناف چیست؟

مزایای کناف

مقایسه دیوار کناف و دیوار سفالی

مقاومت کناف در برابر زلزله

اجرای سقف کناف و دیوار کناف

سازه های مختلف کناف

اجزای تشکیل دهنده سقف مشبک کناف


تعداد بازدید: 1242 نفر